O čem to tu je?

Při svém běhání, vyhledávám akce, které jsou pro mě často velmi náročné. Nevyhýbám se dokonce ani takovým, které jsou již za hranicemi mých možností. Netvrdím přitom, že dosahuji špičkových výsledků. Je to spíše naopak, často končím mezi posledními. Baví mě ale zkoušet na sobě, co vše jsem ještě schopen zvládnout.
Jedním ze závodů, který mě značně ovlivnit je Craft 1000 Miles Adventure, který poprvé odstartoval 3. července 2011 a zúčastnilo se ho 89 závodníků ze tří států. Jeho délka je (jak už název napovídá) zhruba 1000 mil, což je 1600 kilometrů. Závod je otevřen pro cyklisty, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, co se pohybují vlastní silou.
Trasa závodu vede (v letošním roce) ze západních Čech na východní slovensko. Další rok pak bývá trasa opačná. Stanoven je pouze start, cil a trasa přírodou, kterou musí závodníci dodržet. Kdy a kde spí, kdy jedou, co jedí, je jen na nich. Cílená podpora je zakázána, nesmí mít proto žádné doprovodné vozidlo, které by je zásobovalo jídlem, pitím a převáželo jejich věci.

Hlavní motto závodu je:

„Dílčí osobní vítězství, dosažení svého vlastního cíle, sebepřekonání, nabytí sebedůvěry, pocit pokory, úcta k soupeři i přírodě, poznání i sebepoznání, strach i euforie, radost i bolest…… a hlavně velké dobrodružství, to by měl být hlavní motor pro každého účastníka závodu!“
V roce 2011 jsem v závodě startoval jako jeden ze dvou běžců, společně s Honzou Kotykem. Z mnoha různých důvodů však ani jeden z nás závod nedokončil. Strávil jsem na trase závodu tři dny. Většinou naprosto sám v neznámé krajině. Atmosféra závodu mě značně poznamenala. Nemám rád nedokončené akce, rád bych někdy závod dokončil.
Oficiální informace o závodu obsahující například mapu trasy, seznam závodníků a přesná pravidla naleznete na http://www.1000miles.cz/. Zde najdete můj pohled na akci, popis mých zážitků nejen z přípravy na závod, ale v době konání závodu i přímo aktuálně z trasy.
Mou snahou na těchto stránkách bude informovat co nejvíce oi tomto závodě, jak to vidím já jako jeden z lidí, kteří se budou snažit jeho trasu projít a proběhnout. Rád bych tak atmosféru závodu zprostředkoval lidem, které by to mohlo zajímat.

Jak probíhá závod?

Je zbytečné něco psát, to skoro ani nejde. To si musí člověk zažít, aby to pochopil. Já si tam poznal šájnul až na dno, rozhodně toho nelituji. Je těžké to popsat. Podívejte se proto na dvě videa, které vám to moho přiblížit. Jsou tam většinou cyklisté, my pěšáci tam ale prožívíme něco podobného. Jen jsme pomalejší a vzadu, proto na nás s kamerou nečekají.
Rok 2015?:
Bude to už pátý ročník závodu. Mám do toho jít znovu, popátě? Nebude se to vše už jen opakovat? Rozhodně NE. Rozhodně se to nebude vše opakovat, JDU DO TOHO. Těch zážitků je tam pokaždé hodně, pokaždé si najdu nové cesty, potkám nové lidi. Navíc, moc mě láká zkusit to na koloběžce. A hlavně, pokud to půjdu pěšky, rád bych byl v cíli dříve, než poslední cyklista. Snažil jsem se o to i letos (2014), někde jsem se dva dny zdržel. Mám proto před sebou stále nesplněný cíl. Navíc si myslím, že je možné to zvládnout dojít to celé za 16 dnů. Tak proto jdu v roce 2015 znovu na start.
Rok 2014:
Poprvé, kdy jsem na videu vidět více. Ale taky poprvé, kdy jsem došel až do konce. Když se na to video dívám znovu s časovým odstupem, až při tom si uvědomuju, že to občas opravdu i dost bolelo. Jak je vidět, na to se ale rychle zapomene, zůstanou spíše vzpomínky na ty příjemné chvíle.

Rok 2013:

Rok 2012:

Rok 2011:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *